Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?Güvenli İnternet Hizmeti, ailenizi internetin istemediğiniz içeriklerinden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir.

Kolaydır ve bilgisayarınıza program kurmanıza gerek yoktur.

Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.

İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, istediğiniz zaman profilinizi değiştirebilir, isterseniz bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için http://www.guvenlinet.org.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.Nasıl Çalışır?

Seçtiğiniz güvenli internet hizmeti profili nedeniyle internet sitelerine erişemediğinizde, Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirileceksiniz.Nasıl Kullanırım

Güvenli İnternet Hizmeti talep üzerine aktif olur. Herhangi bir iptal talebi olmadıkça da devam eder. Profilinizi değiştirmek için Vodafone Süpernet online işlem merkezi Jetfatura’ ya girmeniz yeterlidir.Mevcut Güvenli İnternet hizmeti profilimi nasıl görüntüleyebilirim?


Hizmet profilinizi görüntülemek için internet hizmetini almakta olduğunuz hat üzerinden http://guvenlinet.org/test adresine veya tüm bağlantı noktalarından Vodafone Süpernet online işlem merkezi Jetfatura ’ ya girmeniz yeterlidir.

 • gizle göster içerik

  Güvenli İnternet Hizmetini işlemleri için 3 farklı yöntem kullanabilirsiniz: • gizle göster içerik

  • Güvenli İnternet Hizmeti anayasamızın ilgili hükümleri (41. Ve 58. Madde) gereğince yasal olarak ülkemizdeki İnternet kullanıcılarının İnternet'teki zararlı yayınlardan korunmasına yönelik bir hizmettir. BTK tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Şubat 2011 yılında "İnternet'in Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" Bilişim Teknolojleri Kurumu tarafından yayınlanmıştır ve erişim sağlayıcılar tarafından altyapısı oluşturularak hizmete sunulmuştur.
  • Güvenli İnternet Hizmeti zorunlu bir hizmet değildir ve isteğe bağlı olarak yararlanılır. Servisten yararlanmak istemeyen aboneler hiç bir değişiklik olmadan internet kullanımlarına devam edebilirler. 
  • Güvenli İnternet Hizmeti (GİH) siz abonelerimize sunduğumuz alternatif bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında kendinizi ve ailenizi internetteki zararlı içeriklerden koruyabilir, evinize internetle gelen içeriği seçebilirsiniz. Bu hizmetten program yüklemeden veya ayar yapmadan kolayca, internetinizi hiç yavaşlatmadan hızlıca ve ücretsizce yararlanabilirsiniz. 
  • Güvenli İnternet Hizmeti Çocuk ve Aile olmak üzere iki farklı profilden oluşur. İstediğiniz profili Vodafone Süpernet online işlem merkezi Jetfatura , Müşteri Hizmetleri veya Vodafone Cep Merkezleri yoluyla seçebilir veya söz konusu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

  • Güvenli internet servisi, profiler, veya sınıflandırılması ile ilgili hata olduğunu düşündüğünüz web sitelerini bildirmek için BTK'nın www.guvenlinet.org adresini kullanabilirsiniz veya BTK'nın sağladığı ilgili telefon olan 0312 5828282'u arayabilirsiniz.